Київський жіночий гандбольний клуб «Спартак» очима вболівальників.


Цей блог створений людьми, які активно підтримують «Спартак», які пишаються ним та завжди залишаються з клубом. Людьми, які своєю підтримкою вселяють у гравців надію та прагнення до перемог, людьми, що ще тільки починають разом із командою свій шлях до мети, шлях до великих перемог та уславлення міста Києва!

На цьому блозі Ви зможете дізнатись цікаві відомості про клуб, його історію,розклад майбутніх матчів.

Дещо з того, що, можливо, Вас дуже здивує і спонукатиме приходити на матчі, або просто цікавитись гандболом та «Спартаком».

Тож, як то кажуть, ласкаво просимо!

Легенда виникнення Гандболу


Датські корені
Що б не стверджували деякі апологети, перші достовірні відомості про гру, яку з упевненістю можна назвати прообразом сучасного гандболу, датуються лише XIX століттям. У неї грали на території Чехії, Словаччини, Німеччини, України і навіть Уругваю. Але батьківщиною по праву вважається Данія. Адже саме там жив Холгер Нільсен, який в 1898 році розробив перші детальні правила гандболу. Призер Олімпіади-1896 з фехтування та стрільби з пістолета заробляв на життя, викладаючи фізичне виховання, і за допомогою винайденої їм рухомої гри вирішив розвивати спритність і силу своїх учнів.
На міжнародний же рівень гандбол вивели німці. У другому десятилітті минулого століття Карл Шеленц удосконалив правила, дозволивши єдиноборства і зменшивши розмір м'яча, що зробило гру більш видовищною. Незабаром почали проводити чемпіонат країни, а в 1925 році відбувся перший матч на рівні збірних - у ньому зустрілися команди Німеччини та Бельгії. Через деякий час Міжнародна любительська атлетична федерація (попередниця нинішньої IAAF) затвердила єдині правила змагань. Уже в 1936 році гандбол дебютував на Олімпіаді. Втім, в Берліні грали за правилами, далеким від сучасних. Дійство відбувалося на трав'яному полі розміром з футбольне, а команди складалися з 11 осіб. У фіналі, під проливним дощем і в присутності ста тисяч глядачів, господарі обіграли австрійців з рахунком 10:6.
Тоді ж відбувся конгрес Міжнародної любительської федерації гандболу (IAHF), який постановив регулярно проводити чемпіонати світу в двох різних форматах - по 7 і 11 гравців у команді. Правда, до Другої світової війни пройшов тільки один турнір - в 1938 році, причому в обох версіях перше місце залишалося за збірною Німеччини.
Останній на даний момент чемпіонат світу з гандболу відбувся в січні нинішнього року в Швеції. Переможцями стали французи, які захистили чемпіонський титул, до трійки призерів увійшли також данці і іспанці. Команди з країн колишнього СРСР на турнір не кваліфікувалися.
Відродження гандболу почалося в 1946-му році. 11 липня в Копенгагені представники Данії, Фінляндії, Франції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції та Швейцарії заснували Міжнародну гандбольну федерацію (IHF), яка і до цього дня відповідає за розвиток цього виду спорту. Саме під егідою IHF проводяться чемпіонати світу, перший з яких відбувся в 1954-му році в Швеції і завершився тріумфом господарів.
Радянська версія
На території сучасної Росії перші гандбольні змагання пройшли на початку 1920-х років, проте аж до повоєнного часу не мали широкого розповсюдження. Перший чемпіонат СРСР відбувся у 1956-му, причому грали на відкритому повітрі по 11 чоловік в команді, а на сучасну версію перейшли тільки в 1962-му. Цікаво, що аж до розпаду СРСР цей вид спорту офіційно іменувався «ручним м'ячем».
Спочатку рівень конкуренції в першості країни вважався досить високим, але після здобуття гандболом олімпійського статусу ситуація змінилася. З'явилися базові клуби національних збірних, у які залучалися кращі гравці. Під ці команди підлаштовувався календар внутрішньої першості, що проводилося за досить оригінальною системою.
Команди збиралися в одному місті, де базувався клуб вищого дивізіону, і протягом декількох днів проводили однокруговий турнір. Через деякий час подібне змагання приймав вже інше місто, і так далі. Зрозуміло, що при такому календарі вболівальників на трибунах було негусто, адже матчі проходили у тому числі в будні дні, в робочий час. Та й інтерес до поєдинку за участю двох немісцевих команд був невеликий. Плюс була відсутня інтрига в боротьбі за перше місце. Досить сказати, що київський «Спартак» перемагав в жіночому першості СРСР з 1969 по 1988 рік поспіль. У чоловіків тривалими чемпіонськими серіями можуть похвалитися столичні МАІ і ЦСКА. Ситуація переламалася лише в 1980-і роки, коли реальну конкуренцію московським армійцям почали складати їх мінські одноклубники, а потім і колективи з Краснодара і Астрахані.
У пошуках лобіста
Втім, подібна ситуація тривала недовго. Після розпаду СРСР фінансове становище команд погіршився, а найсильніші гравці відправилися на заробітки за кордон. Загальний рівень національної першості різко знизився, і мріяти про перемоги в єврокубках, як це бувало в радянські роки, команди вже не могли.

Немає коментарів:

Дописати коментар